Samsung X400N Galaxy Tab S10 Lite Wi-Fi 128GB DE silver - X400N - Silver, 128GB, 6 GB, 2 GHz
Samsung Galaxy Tab S10 Lite with Wi-Fi, 128GB storage, 6 GB, 10.9-inch TFT display, 2112x1320, 90 Hz, Android, Silver.
Please Note
The website is currently being actively developed, you are welcome to place the order and in 99% of the cases your order will be processed as usual, but in some cases there may be a delay or the price may change. We will notify you if there are any issues.
Discontinued
This item was discontinued and currently is not available for order on our website. The item may become available soon. Please contact us if you need more information regarding the upcoming arrivals.
| Tablets - Storage | 128 GB |
|---|---|
| Tablets - RAM | 6 GB |
| Tablets - Connectivity | Wi-Fi only |
| Tablets - Ports | USB-C |
Samsung Galaxy Tab S10 Lite. Display diagonal: 27.7 cm (10.9"). Display resolution: 2112 x 1320 pixels. Internal storage capacity: 128 GB. Processor frequency: 2 GHz. Internal memory: 6 GB. Rear camera resolution (numeric): 8 MP. Rear camera type: Single camera. Front camera resolution (numeric): 5 MP. Front camera. Top Wi-Fi standard: Wi-Fi 6 (802.11ax). Card reader integrated. Weight: 524 g. Product colour: Silver
| Display diagonal | 27.7 cm (10.9") |
| Display resolution | 2112 x 1320 pixels |
| Maximum refresh rate | 90 Hz |
| Panel type | TFT |
| Display number of colours | 16 million colours |
| Processor cores | 8 |
| Processor boost frequency | 2.4 GHz |
| Processor frequency | 2 GHz |
| Internal memory | 6 GB |
| Internal storage capacity | 128 GB |
| Feature | Wi-Fi |
| Compatible memory cards | MicroSD (TransFlash) |
| Maximum memory card size | 2 TB |
| Rear camera type | Single camera |
| Rear camera resolution (numeric) | 8 MP |
| Maximum video resolution | 3840 x 2160 pixels |
| Video capturing speed | 30 fps |
| Front camera resolution (numeric) | 5 MP |
| Bluetooth version | 5.3 |
| Top Wi-Fi standard | Wi-Fi 6 (802.11ax) |
| Wi-Fi standards | 802.11a. 802.11b. 802.11g. Wi-Fi 4 (802.11n). Wi-Fi 5 (802.11ac). Wi-Fi 6 (802.11ax) |
| Headphone connectivity | USB |
| Device type | Mobile tablet |
| Form factor | Slate |
| Product colour | Silver |
| Platform | Android |
| Battery capacity | 8000 mAh |
| Energy efficiency class | F |
| Energy efficiency scale | A to G |
| Battery endurance per cycle | 5262 min |
| Battery endurance in cycles | 2000 |
| Repeated free fall reliability class | E |
| Repairability class | C |
| International Protection (IP) code | IP42 |
| Audio formats supported | 3GA. AAC. AMR. AWB. IMY. M4A. Mid. MIDI. MXMF. OGA. OGG. OTA. RTTTL. RTX. WAV. XMF |
| Video formats supported | 3G2. 3GP. AVI. FLV. M4V. MKV. MP4. WEBM |
| Width | 254.3 mm |
| Depth | 6.6 mm |
| Height | 165.8 mm |
| Weight | 524 g |
| Cables included | USB Type-C |
| Video capture resolution (max) | 3840 x 2160 pixels |
| Bluetooth profiles | A2DP. AVRCP. DI. HFP. HID. HOGP. HSP. OPP. PAN. PBAP |
| Repairability index | 7.1 |