32 GB Patriot DIMM 3200 (2x 16 GB) Dual-Kit (grau. PVS432G320C6K. Viper Steel. INTEL XMP)
Patriot Memory Viper Steel PVS432G320C6K. 32 GB. 2 x 16 GB. DDR4. 3200 MHz. 288-pin DIMM
Please Note
The website is currently being actively developed, you are welcome to place the order and in 99% of the cases your order will be processed as usual, but in some cases there may be a delay or the price may change. We will notify you if there are any issues.
Discontinued
This item was discontinued and currently is not available for order on our website. The item may become available soon. Please contact us if you need more information regarding the upcoming arrivals.
| RAM Memory - RGB Lighting | No |
|---|
Patriot Memory Viper Steel PVS432G320C6K. Component for: PC/Server. Internal memory: 32 GB. Memory layout (modules x size): 2 x 16 GB. Internal memory type: DDR4. Memory clock speed: 3200 MHz. Memory form factor: 288-pin DIMM. CAS latency: 16
| Buffered memory type | Unregistered (unbuffered) |
| CAS latency | 16 |
| Internal memory | 32 GB |
| Memory layout (modules x size) | 2 x 16 GB |
| Internal memory type | DDR4 |
| Memory clock speed | 3200 MHz |
| Component for | PC/Server |
| Memory form factor | 288-pin DIMM |
| Memory voltage | 1.35 V |
| Compliance certificates | RoHS |
| Width | 135 mm |
| Depth | 142 mm |
| Height | 46 mm |
| Weight | 96 g |
| Package width | 157 mm |
| Package depth | 239 mm |
| Package height | 180 mm |
| Package weight | 162 g |
| Package type | Retail pack |
| Harmonized System (HS) code | 84733020 |