Crucial Pro DDR5-6000 KIT 32GB 2x16GB UDIMM CL36 Overclock - CP2K16G60C36U5B - Unbuffered ECC 1.35V 288-pin DIMM
Crucial Pro CP2K16G60C36U5B. 16 GB. 2 x 8 GB. DDR5. 6000 MHz. 288-pin DIMM
Please Note
The website is currently being actively developed, you are welcome to place the order and in 99% of the cases your order will be processed as usual, but in some cases there may be a delay or the price may change. We will notify you if there are any issues.
Discontinued
This item was discontinued and currently is not available for order on our website. The item may become available soon. Please contact us if you need more information regarding the upcoming arrivals.
Crucial Pro CP2K16G60C36U5B. Component for: PC. Internal memory: 16 GB. Memory layout (modules x size): 2 x 8 GB. Internal memory type: DDR5. Memory clock speed: 6000 MHz. Memory form factor: 288-pin DIMM. ECC
| Buffered memory type | Unregistered (unbuffered) |
| Internal memory | 16 GB |
| Memory layout (modules x size) | 2 x 8 GB |
| Internal memory type | DDR5 |
| Memory clock speed | 6000 MHz |
| Component for | PC |
| Memory form factor | 288-pin DIMM |
| Feature | ECC |
| Memory voltage | 1.35 V |