32 GB ADATA DIMM 6000 (2x 16 GB) Dual-Kit - AX5U6000C3016G-DTLABBK - Black DDR5 6000 MHz, 2x16 GB, Heatsink
XPG LANCER BLADE 32 GB (2x16 GB) DDR5 6000 MHz Black - Unregistered (unbuffered), dual-channel, with heatsink
Please Note
The website is currently being actively developed, you are welcome to place the order and in 99% of the cases your order will be processed as usual, but in some cases there may be a delay or the price may change. We will notify you if there are any issues.
Discontinued
This item was discontinued and currently is not available for order on our website. The item may become available soon. Please contact us if you need more information regarding the upcoming arrivals.
| RAM Memory - RGB Lighting | No |
|---|
XPG LANCER BLADE . Component for: PC/Server. Internal memory: 32 GB. Memory layout (modules x size): 2 x 16 GB. Internal memory type: DDR5. Memory clock speed: 6000 MHz. CAS latency: 40. ECC. Product colour: Black
| Buffered memory type | Unregistered (unbuffered) |
| CAS latency | 40 |
| Internal memory | 32 GB |
| Memory layout (modules x size) | 2 x 16 GB |
| Internal memory type | DDR5 |
| Memory clock speed | 6000 MHz |
| Component for | PC/Server |
| Feature | Intel Extreme Memory Profile (XMP) |
| Memory channels | Dual-channel |
| Memory voltage | 1.1.1.4 V |
| Intel Extreme Memory Profile (XMP) version | 3.0 |
| Product colour | Black |
| Cooling type | Heatsink |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 85 °C |
| Storage temperature (T-T) | -20 - 65 °C |
| Width | 33.8 mm |
| Depth | 133.3 mm |
| Height | 7.8 mm |