Adapter ICY BOX DisplayPort (1.2) to HDMI 4K 60Hz Black - IB-AC508a - Black
ICY BOX IB-AC508a: DisplayPort 1.2 to HDMI adapter, DP male to HDMI female, 4K 60Hz, Plug and Play, Black, 31 g.
Please Note
The website is currently being actively developed, you are welcome to place the order and in 99% of the cases your order will be processed as usual, but in some cases there may be a delay or the price may change. We will notify you if there are any issues.
Discontinued
This item was discontinued and currently is not available for order on our website. The item may become available soon. Please contact us if you need more information regarding the upcoming arrivals.
| HDMI Cables - Bandwidth | High Speed |
|---|
ICY BOX IB-AC508a. Connector 1: DisplayPort. Connector 2: HDMI. Connector 1 gender: Male. Weight: 31 g. Width: 25 mm. Depth: 165 mm. Package width: 20 mm. Package depth: 100 mm. Package height: 85 mm. Quantity per pack: 1 pc(s). Master (outer) case width: 230 mm. Master (outer) case length: 215 mm. Master (outer) case height: 220 mm
| Connector 1 form factor | Straight |
| Connector 2 form factor | Straight |
| Connector 1 | DisplayPort |
| Connector 2 | HDMI |
| Connector 1 gender | Male |
| Connector 2 gender | Female |
| DisplayPort version | 1.2 |
| Maximum resolution | 3840 x 2160 pixels |
| Supported graphics resolutions | 3840 x 2160 |
| Supported video modes | 2160p |
| Product colour | Black |
| Feature | Plug and Play |
| Weight | 31 g |
| Width | 25 mm |
| Depth | 165 mm |
| Height | 10 mm |
| Package width | 20 mm |
| Package depth | 100 mm |
| Package height | 85 mm |
| Package weight | 63 g |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 84733080 |
| Master (outer) case width | 230 mm |
| Master (outer) case length | 215 mm |
| Master (outer) case height | 220 mm |
| Master (outer) case gross weight | 2.9 kg |
| Products per master (outer) case | 40 pc(s) |