Adapter DIGITUS mini DP + VGA Adapter 20cm 4K 30Hz Silver Aluminum Housing
Digitus USB Type-C™ 4 K 2-in-1 Mini DisplayPort + VGA Graphics Adapter. 4096 x 2160 pixels
Please Note
The website is currently being actively developed, you are welcome to place the order and in 99% of the cases your order will be processed as usual, but in some cases there may be a delay or the price may change. We will notify you if there are any issues.
Discontinued
This item was discontinued and currently is not available for order on our website. The item may become available soon. Please contact us if you need more information regarding the upcoming arrivals.
Digitus USB Type-C™ 4 K 2-in-1 Mini DisplayPort + VGA Graphics Adapter. High Dynamic Range (HDR) technology: High Dynamic Range 10 (HDR10). Maximum resolution: 4096 x 2160 pixels. Product colour: Grey. Cable type: Round cable. Windows operating systems supported: Windows 8.1. Mac operating systems supported: Mac OS X 11.0 Big Sur. Other operating systems supported: Android. Width: 62 mm. Depth: 200 mm. Height: 15.2 mm. Package width: 20 mm. Package depth: 150 mm. Package height: 80 mm
| Feature | Linux operating systems supported |
| High Dynamic Range (HDR) technology | High Dynamic Range 10 (HDR10) |
| DisplayPort version | 1.4 |
| Maximum resolution | 4096 x 2160 pixels |
| Product colour | Grey |
| Cable type | Round cable |
| Windows operating systems supported | Windows 8.1 |
| Mac operating systems supported | Mac OS X 11.0 Big Sur |
| Other operating systems supported | Android |
| Width | 62 mm |
| Depth | 200 mm |
| Height | 15.2 mm |
| Weight | 51 g |
| Operating temperature (T-T) | -10 - 50 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 20 - 80% |
| Package width | 20 mm |
| Package depth | 150 mm |
| Package height | 80 mm |
| Package weight | 80 g |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Country of origin | China |