Wall-mount enclosure SOHO 3HE 145x500x475 mm Grey Slim - SOHO - Grey, 3U
Digitus wall-mounted enclosure SOHO, slim 3U, 145x500x475 mm, Grey, with glass front and IP20 protection; supports up to 30 kg.
Please Note
The website is currently being actively developed, you are welcome to place the order and in 99% of the cases your order will be processed as usual, but in some cases there may be a delay or the price may change. We will notify you if there are any issues.
Discontinued
This item was discontinued and currently is not available for order on our website. The item may become available soon. Please contact us if you need more information regarding the upcoming arrivals.
Digitus Wall-mounted enclosure - SOHO. Slim. Type: Wall mounted rack. Rack capacity: 3U. Maximum weight capacity: 30 kg. International Protection (IP) code: IP20. Product colour: Grey
| Rack capacity | 3U |
| Type | Wall mounted rack |
| Maximum weight capacity | 30 kg |
| Product colour | Grey |
| Front door construction | Glass |
| Feature | Side panels included |
| International Protection (IP) code | IP20 |
| Size (imperial) | 48.3 cm (19") |
| Width | 525 mm |
| Depth | 475 mm |
| Height | 145 mm |
| Package width | 530 mm |
| Package depth | 500 mm |
| Package volume | 42400 cm³ |
| Package weight | 9.5 kg |
| UK Trade Tariff code | 94032080 |
| Country of origin | Turkey |
| Harmonized System (HS) code | 85381000 |