COUGAR Gaming Office-Stuhl Stryder. Stoff. Grau
COUGAR Gaming/Office -Stuhl Stryder. Stoff. Grau. Grau. Grau. Stoff. Stoff. Schwarz. Schwarz
Please Note
The website is currently being actively developed, you are welcome to place the order and in 99% of the cases your order will be processed as usual, but in some cases there may be a delay or the price may change. We will notify you if there are any issues.
Discontinued
This item was discontinued and currently is not available for order on our website. The item may become available soon. Please contact us if you need more information regarding the upcoming arrivals.
COUGAR Gaming/Office -Stuhl Stryder. Stoff. Grau. Sitzfarbe: Grau. Farbe Rückenlehne: Grau. Sitzmaterial: Stoff. Breite: 710 mm. Tiefe: 675 mm. Höhe (min): 115 cm. Verpackungsbreite: 360 mm. Verpackungstiefe: 630 mm. Verpackungshöhe: 560 mm
| Sitzfarbe | Grau |
| Farbe Rückenlehne | Grau |
| Rahmenfarbe | Schwarz |
| Sockelfarbe | Schwarz |
| Sitzmaterial | Stoff |
| Material Rückenlehne | Stoff |
| Gashubklasse | 4 |
| Feature | Lenkrollen |
| Anzahl der Räder | 5 Rad/Räder |
| Höchstgewichtskapazität | 120 kg |
| Breite | 710 mm |
| Tiefe | 675 mm |
| Höhe (min) | 115 cm |
| Höhe (max) | 125 cm |
| Lehnenbreite | 51.5 cm |
| Lehnenhöhe | 70 cm |
| Sitzbreite | 57 cm |
| Sitztiefe | 49 cm |
| Sitzhöhe (min.) | 47 cm |
| Sitzhöhe (max.) | 57 cm |
| Sitzdichte | 14 cm |
| Höhe Armlehne (mind.) | 67 cm |
| Höhe Armlehne (max.) | 77 cm |
| Gewicht | 15 kg |
| Verpackungsbreite | 360 mm |
| Verpackungstiefe | 630 mm |
| Verpackungshöhe | 560 mm |
| Paketgewicht | 17 kg |